Chcete se vrhnout na těžbu kryptoměn a nevíte, kterou si zvolit? Jedná se o poměrně zásadní rozhodnutí, které byste si hned na začátku měli dobře rozmyslet. Právě volba té správné kryptoměny je klíčová proto, abyste na její těžbě mohli skutečně vydělat tak, jak si přejete.
blockchain blok

Je totiž jasné, že se o virtuální peníze nezajímáte jen tak pro radost. Všichni, kdo se pouštějí do potvrzování probíhajících transakcí ve světě virtuálních peněz, to dělají především s vidinou zisku. Zatímco některé kryptoměny, jako je třeba bitcoin, patří k již dobře zavedeným stálicím, které vás na burze rozhodně nezklamou, tak jiné mají svůj velký skrytý potenciál a zatím na svou příležitost čekají. A vy v tomto ohledu potřebujete být maximálně efektivní tak, aby vás těžba stála co nejméně a vaše nabyté jmění se v budoucnosti co nejlépe zhodnotilo.
Je tedy potřeba uvážit několik zásadních parametrů. Za prvé byste si měli dobře promyslet, kolik jste do těžby konkrétních virtuálních peněz ochotní investovat. Doby, kdy jste si při potvrzování transakcí vystačili jen s pouhým výkonným počítačem, jsou nenávratně pryč, alespoň co se bitcoinu týče.
kryptoměna podnikání
U těžby elektronických peněz se tak neobejdete bez GPU mineru anebo bez výkonného asic mineru
. Volba konkrétního těžebního zařízení pak záleží především na konkrétní zvolené kryptoměně. Pokud byste tedy zatoužili po tolik ceněném bitcoinu anebo třeba litecoinu, při potvrzování transakcí byste se rozhodně neobešli bez speciálního, velmi výkonného zařízení, tak zvaného asic mineru, neboli bitcoin mineru. Pořízení takového zařízení je nemalou investicí. Jestliže v tomto ohledu chcete ušetřit, zaměřte se raději na jiné kryptoměny, u kterých si zatím vystačíte s několika výkonnými grafickými kartami osazenými v rigu. S GPU minerem probíhá například ethereum těžba, což je jistě velice zajímavá volba, neboť ethereum má na burze velice výhodný kurz a jeho těžba by se vám tak mohla vyplatit.