Pokud jste takového muže potkala, jistě jste pochopila, že rozum a láska nejdou vůbec dohromady. Vždyť on má všechno, o čem jste kdy snila. Jste díky němu v sedmém nebi, protože i no miluje vás. Jenomže tato láska přináší jen trable a nejistou budoucnost.

I když vás ujišťuje, že vás miluje, že mu to doma neklape, že jen díky vám se na svět dívá novýma očima, že jste úžasná, že je mu s vámi skvěle a má rád jedině vás, tak přesto sdílí společnou domácnost s jeho manželkou. Tráví spolu večery, vychovávají spolu děti, jezdí na společné dovolené. Jak dlouho mu budete tento stav trpět? Jistě vás velice brzy omrzí být jen tou druhou….

V takovém vztahu se musíte zpravidla skrývat před okolím. Tajné schůzky jistě mají své kouzlo a půvab, ovšem časem přijdete na to, že to věčné schovávání, lhaní a vymýšlení se vám zajídá, a vy byste ráda se svým přítelem trávila více času. Začnete na jeho život žárlit, chcete ho mít jen pro sebe a tlačíte ho k rozvodu.

A slýcháte od něho stále nějaké pohádky….
Ø  Brzy se rozvedu. Už s manželkou nevydrží ani minutu. Miluje jen vás. Chce se rozvést. Ale manželka na něm visí, nemůže jí to udělat! Nemůže teď odejít, manželka je nemocná! Tak moc rád by se rozvedl, ale teď to nejde….

Ø  Nespíme spolu. Doma mu to sice celkem klape, ale s manželkou spolu nespí. A má k tomu hned několik důvodů….

Ø  Manželka je děsná. Jeho žena je víc než příšerná, nepořádná, hysterická, hádky jsou u nich doma na denním pořádku! Vy jste oproti ní úžasná, hodná, laskavá….

Ø  Jsme spolu kvůli dětem. Stává se z něho oddaný otec, který není schopen rozbít rodinu. Žádná žena nebude brát otce dětem….

Ø  Jsme spolu kvůli majetku. Dům, auto, chata, podnik, společné peníze. O to všechno by přišel, kdyby od ní odešel. Nahromaděný majetek je dobrý důvod, proč nic neřešit….

A co když se váš miláček přeci jenom rozvede a s vámi založí novou rodinu? Stanete se tak oficiální partnerkou. Musíte ovšem počítat s tím, že jste se ocitla ve stejné roli, jako předtím jeho manželka. Nikdy tak nebudete mít jistotu, že nebude podvádět také vás. Není tedy lepší raději včas z takového vztahu vycouvat? Anebo ho raději ani nezačínat?