Kterýpak váleček letos použijeme do kuchyně a který do obýváku?Pokud jste pamětníci, tak předešlá věta vyvolá určitě na Vaší tváři nostalgický úsměv.
·        Téměř v každé domácnosti se vyskytovala sada válečků, které tatínkové používali na výzdobu interiérů rodinných bytů.
·        A tak na zdi během chvíle naskákali
–         motýlci
–         čtverečky
–         všelijaké kytičky
–         zvířátka
–         a mnoho jiných, zatím nepoznaných tvarů.
kamenná textura
Později začala váleček vytlačovat tapeta. Ta se ujala zejména v panelových bytech. Stačilo nalepit pár pruhů papíru a bylo vymalováno. Ti, kdož nesouhlasili ani s jednou variantou, mohli si nechat zdi obložit dřevěnými palubkami. Anebo zkombinovat jednotlivé druhy mezi sebou.

Přírodní vzory

Dnes jsou v kurzu obkladačky. A to nejen v kuchyni, koupelně či na toaletě. Tam je každý očekává, protože jsou tu z praktických důvodů. Ale zkusme si představit obkladačky v celém bytě.
o   Chce to ale zapojit fantazii.
o   Jinak si představíte nemocniční pokoj.
Obkladačky přeci nemusejí být jen velké bílé nebo zelené placky.Dnes existuje taková síla různých variant, že nebudete vědět, kam se dřív podívat.
§  Velice hezky působí obklad z umělého kamene, který má světle šedou barvu. A to i do obývacího pokoje. Jeho odpůrci tvrdí, že musí působit studeným dojmem. Jestliže se k němu zvolí vhodné bytové doplňky, nebude to pravda.
§  Podobně je potřeba zacházet i s obkladem, který imituje cihlovou zeď. Pokud je s ní správně zacházeno, pomůže byt příjemně zútulnit.
květinový design

Dřevo neomrzí

Pro milovníky přírodních materiálů mají bytoví designéři jednu potěšující zprávu.Na stěny bytů se opět vracejí dřevěné palubky. Dříve se více používaly svisle, dnes je tomu naopak.
–         Ty svislé přibližovaly byt spíše designu v duchu chaty.
–         Ty vodorovné, široké, dávají trochu pocit, že jsme se ocitli na palubě zaoceánské lodi.