Ptáte se, jaký je letošní trend v barvách? Odpověď zní: výrazné. Nebojte se pastelových i neonových barev, hlavně žádná bílá a černá. Letošní zima je veselá, svěží, úsměvná a hlavně ve stylu teplých barev.

Jak se správně obléknout na sjezdovku nebo na túru?

–          Začněte termoprádlem
–          Pokud nemáte termoprádlo, určitě vám postačí tílko a legíny, ale chystáte-li se na dovolenou někam do hor, například do Alp, kde budete trávit hodiny na sjezdovce, nejspíš by bylo nejlepší pořídit si termoprádlo
–          Na tílko přijde tričko, nejlépe s dlouhým rukávem
–          Na tričko mikina, nejlépe s flísové látky
–          Kalhoty by měly být ideálně s vodním sloupcem, který zaručuje, že materiál neprovlhne a nepromokne
–          Bunda by také měla být z lehkého, ale nepromokavého materiálu, nejlépe přímo lyžařská bunda, která je většinou vybavená i odnímatelnou spodní vrstvou.

Míříte-li na svah, nezapomeňte také helmu, lyžařské brýle a samozřejmě velmi kvalitní rukavice. A samozřejmě si nezapomeňte namazat tvář opalovacím krémem, pokud svítí slunce a je mráz. Nepodceňujte sílu sluníčka i v lednu – pokud svítí slunce, i na svahu si můžete spálit kůži.

·         Co je to vodní sloupec?
Oblečení, které obsahuje vodní sloupec, je třetí vrstva oblečení, které si v zimě berete na sebe. Tato vrstva je odolná vůči větru a dešti, ale hlavně sněhu a zimě. Vodní sloupec potom ukazuje, kolik vody dokáže udržet, aby ji nepropustil. Většinou se to udává v milimetrech na centimetr čtvereční. Z této látky si můžete pořídit bundu a kalhoty.

Barvy

Pokud nechcete na sjezdovce zapadnout do davu, vyhněte se bílým i černým bundám. Pokud chcete být opravdu za hvězdu a nechcete, aby vás na svahu kdokoli přehlédl, jistě byste si měli pořídit bundu barevnou, nikoli jednolitou. Pokud ale chcete bundu jedné barvy, volte růžovou, tyrkysovou, zelenou.

A mimochodem, kombinézy jsou opět v módě.