Pokud chce dnes člověk něco tisknout, může se svěřit do rukou nějaké pošty nebo třeba i jiné firmy, kde mu to ochotně zařídí. Ale je daleko běžnější a logičtější, že si to z pohodlnosti raději vytiskne sám, a to klidně v práci stejně jako doma. Protože už i v našich domácnostech nalezneme různých tiskáren připojených k počítačům habaděj.

Ovšem když člověk začne tisknout, ne vždy mu vylézá z tiskárny přesně to, co měl v úmyslu si pořídit. Ne že by byly takové dokumenty obsahově jiné než předloha, ne že by se na tištěných fotografiích náhle objevovali docela cizí lidé a neznámé objekty z neznámých krajů, ale pokulhává tu kvalita.
Jeden si zkrátka myslí, že si vytiskne pomalu umělecké dílo, ovšem to, co pak drží v rukou, mívá nejednou tiskové vady nejrůznějšího druhu.
Proč tomu tak je?

  1. Vinnou může být třeba tiskárna. Protože není jedna jako druhá a některé se zkrátka vyznamenávají, zatímco jiné se naopak ‚vyznamenávají‘.
  2. Na vině může být i papír, který mívá různé vlastnosti a může tak vyhovovat, ale také nemusí.
  3. A nejednou za nezdar při tisku může to, co lidem nejednou uniká ze zřetele. Náplň do tiskárny. Ta, jež je ukryta v útrobách onoho zařízení, ale ač sama zde skoro neviditelná, dává o sobě prostřednictvím kvality tisku znát.

dvě cartridge
Aby taková zde před okamžikem zmíněná náplň prokazovala dotyčnému jedinci dobré služby, musí být kvalitní. Originální či kompatibilní a pocházející od výrobce slynoucího dokonalou pověstí. Jen taková, dejme tomu HP 2130 cartridge https://www.primatisk.cz/Naplne-do-tiskaren/HP/DeskJet/HP-DeskJet-2130/, totiž dává jistotu, že bude vše vytištěno kvalitně, a navíc taková náplň rovněž vydrží déle než nějaká její druhořadá imitace a prospívá i delší životnosti tiskárny.
Čímž se taková kvalitní náplň stává po všech stránkách výhodnou. Protože nejen že z ní vznikají dokonalé tisky, ale ušetří se v konečném důsledku i peníze. A to stojí za onu sázku na kvalitu.