Jistě to také znáte – malý byteček, do kterého se sotva vejdete. A skoro pořád řešíte, kam naskládat všechny vaše nezbytné věci tak, aby váš byt přesto působil elegantně a vzdušně. Stačí dodržovat pár pravidel, a zjistíte, že i v malém bytě se dá krásně bydlet.

Pokud chcete využít každého, i maličkého místa, k uskladnění věcí, nebojte se vyhnat skříně až ke stropu. Do malého bytu se nejvíce hodí závěsné skříňky a uzavřené police, které nejenže nezabírají místo na podlaze, ale působí i lepším dojmem. Z jednotlivých dílů nábytku si tak můžete vytvořit potřebné úložné prostory. Nezapomeňte mezi skříňkami nechat místo pro obrázek nebo třeba zrcadlo, prostor pak bude vypadat vzdušněji.

Zapomeňte na velké sedací soupravy. V malém prostoru vždy vypadají menší věci mnohem lépe než velké kousky, které naopak působí mohutně. Menší rozkládací gauč bude určitě vhodnější volbou, a navíc ještě poslouží pro příležitostné spaní návštěv.

Úložný prostor je v malých bytech velmi důležitý. Vestavěné skříně od podlahy až po strop nejen v ložnici, ale také na chodbě budou velmi užitečné. A pokud budou ve světlé barvě, místnost vám nejen opticky zvětší, ale nabídnou také spoustu úložného místa a maximálně využijí daný prostor.

Vhodným místem pro ukládání vašich věcí najdete přímo pod stropem. Ideální jsou police umístěné přímo nad dveřmi, které vyplní hluché místo. Pod strop můžete také umístit knihovnu, která může být přes celou délku jedné stěny. Pod strop v koupelně můžete umístit čisticí prostředky nebo věci, které nepotřebujete používat denně.

Také sklo je výbornou volbou do malých prostor. Nejen velká okna, ale také skleněné dveře propouští mnoho světla. Místnosti díky nim vypadají světlejší a prostornější. Další odlehčené kousky, jako například židle s průhledným opěradlem, stůl se skleněnou deskou, nebo nábytek s bílého plastu kombinovaný se sklem, a samozřejmě spousta zrcadel, prosvětlí a opticky zvětší váš prostor.

Nezapomeňte na rozkládací stůl a skládací židle, které můžete kdykoliv sklopit a ušetřit tak další místo.