Pro těhotné ženy je důležité vypadat i cítit se dobře. Navíc uvítají, když oblečení, které nosili v době těhotenství, mohou nosit i v době po porodu, aniž by vypadaly jako v pytli. A jaké požadavky musí splňovat těhotenské oblečení?
těhotná u vody
První věcí, kterou musí těhotenské oblečení splňovat je to, aby se líbilo samotné budoucí mamince. Musí být dobře přizpůsobivé rostoucímu bříšku, vhodné na dané období. V létě by mělo dobře sát pot, aniž by na sobě dělalo fleky, v zimě musí především zahřát. V žádném případě by nemělo utlačovat bříško. A v lepším případě taková těhotenská móda má mít ještě jednu výhodu. Tou výhodou je nositelnou i po ukončení těhotenství a usnadnění života maminky i miminka. A jak toho dosáhnout?
Například mikiny a trička mají být dostatečně elastická, nebo mít dostatečně volný střih pro dobu těhotenství a zároveň má poskytovat možnost použití jako oblečení vhodného pro kojení kdekoli a kdykoli. Jde jen o rafinovanost střihu. Navíc límec mikiny, který odepnete, dokáže poskytnout i na veřejnosti dostatek soukromí a intimity při kojení na veřejnosti. Tu samou službu dokáže poskytnout doplněk, jako je šátek.
maskovaná těhule
Bunda by měla být nositelná i po splasknutí bříška, aniž by si v ní žena připadala jako v pytli. Stačí odepnout přídavnou část na zip, kterou opět využijeme, když jí vrátíme pro zateplení děťátka v nosítku na těle matky.
Velmi záleží na požadavcích žen a ochotě výrobců vyjít jim vstříc. Aby těhotné ženy nemusely chodit jako v pytli, cítili se krásné i s bříškem, oblečení bylo kvalitně šité, podle propracovaných střihů a z nezávadných a kvalitních materiálů. S širokou možností zvolit si styl a barvy, jaké odpovídají dané ženě. A určitá univerzálnost pro nošení i po skončení těhotenství je velkou výhodou a plusem každého kousku oblečení. To vše je velmi důležité u těhotenské a mateřské módy.