Dnešní mládež není zrovna příliš pohybově nadaná, což je trochu škoda. Nejenže tak jednotlivé sportovní reprezentace přicházejí o řadu potencionálních talentů, ale co je horší, zatěžuje se tím zdravotnictví. Děti, které se totiž nehýbou nebo jen zcela výjimečně, totiž mají velký náběh na to stát se dříve nebo později obézními, a to není pouze estetický problém, ale může se jednat právě i problém zdravotní. Obézní jedinci mají tendenci chytat rozličné fyzické, ale i duševní nemoci, což asi není nic, co byste svým potomkům přáli. I proto je vhodné je naučit se správně hýbat již odmalička.
Speciální trampolíny
Samo o sobě to ale nepůjde. Konkurence v podobě počítače a televize je obrovská a pouhopouhý zákaz k ničemu dobrému nepovede. Daleko lepší je přijít s dobrou motivací. Jednou z těch prokazatelně funkčních je koupě dětské trampolíny na zahradu nebo dvorek. Jde o nástroj, který je jednak velice efektivní, co se týče shazování kilogramů, jednak je to zábava. A to je na tom to nejdůležitější.
Zdravé skákání

Různé cviky

Laika možná může napadnout, že jen tak si poskakovat nahoru dolů přeci nemůže přinést žádný pozitivní efekt. Zkuste si to tak provozovat pár minut na holé zemi a uvidíte, jak snadné to je. Navíc na trampolíně je to ještě o jeden řád složitější, ale o to také efektivnější. Ze začátku to může být trochu tryzna, ale jakmile se vaši potomci trochu vyskáčou, půjde jim to samo. Skvělé je, že nemusí cvičit pouze jednu jedinou sestavu, ale mohou jednotlivé cviky obměňovat a udělat si to trochu složitější, ale zároveň i o něco zábavnější. Pokud by došla inspirace, je možné se mrknout na internet, kde je na ukázku cviků habaděj.

Kvalita

Dětské trampolíny nejsou příliš drahé, ani ty značkové. Proto byste neměli mít snahu zde za každou cenu ušetřit a pořizovat si tento druh cvičebního nástroje kdoví odkud. Nejlepší je objednat si značkovou trampolínu u certifikovaného prodejce, která bude mít veškeré potřebné bezpečnostní prvky už v základu.