Shell provozuje nejlepší čerpací stanice v Česku, dokonce letos v tomto směru dosáhl ocenění. V samých začátcích byla dána nabídka především vyspělým designem čerpacích stanic a nabídkou vysoce aditivovaných paliv, dnes loajalitu motoristů ještě navíc podporuje unikátní program Shell ClubSmart.
natankovat auto
Program Shell ClubSmart letos slaví 18. narozeniny. V roce 1998 se stal vůbec prvním programem na českém trhu s pohonnými hmotami. Dnes už snad každý Čech nosí v peněžence jejich věrnostní kartu, a tak je velmi pravděpodobné, že ji použije při nákupu benzínu nebo nafty.

Shell ClubSmart přináší řadu výhod.Vedle nižších cen za pohonné hmoty a jiného druhu zboží můžete při natankování sbírat body. Většinou je to jeden bod za jeden litr. Body pak můžete vyměnit za různé věci z katalogu odměn. Výběr je velmi rozšířený, na samém vrcholu stojí například mobilní telefony, dětská autosedačka nebo robotický vysavač.

V nabídce nechybí ani sportovní tašky, volnočasové náčiní nebo nářadí pro kutily, případně občerstvení, autodoplňky nebo hračky. A kdo rád dělá radost druhým a chce se angažovat pro dobrou věc, může body poukázat například na konto Kapka naděje, kam za něj Shell pošle peníze odpovídající darovanému počtu bodů.
hadice benzinové pumpy
Nicméně Shell dokáže maloobchod ocenit i jinak. V roce 2004 například v rámci prezentace stooktanového benzinu V-Power přivezl do Prahy pilota F1 Rubense barrichela, jenž se pak v monopostu proháněl poblíž Sazka Areny. Letos v lednu podobnou akci zopakoval Kimi Räikkönen, který na čerpací stanici v Ostravě do několika vozů běžných zákazníků natankoval výkonný benzín Shell V-Power Nitro+, který je svým složením z 99% shodný s palivem používaným týmem Scuderia Ferrari při závodech mistrovství světa Formule 1.

Další ojedinělou možností pro studenty, jak můžou přijít do styku s touto věhlasnou značkou, je, že se můžou přihlásit do věhlasné akce Shell Eco-marathon, kde si to v různých kategoriích rozdávají skutečně velestřídmá vozítka, která ujedou na litr paliva i tisíce kilometrů.
Shell se může také pochlubit, že začal s Ferrari spolupracovat již ve 30. letech a jako první oficiální partner stál i za premiérovým vítězstvím ve Formuli 1 v roce 1951.