Když se člověku nedostává peněz, je jedním z nejsnadnějších řešení půjčka. A pokud to s ní člověk myslí upřímně, tedy chce si půjčit opravdu jenom tolik, kolik nezbytně potřebuje, má v úmyslu vše řádně splácet a cítí, že to skutečně zvládne, že skutečně dostojí svým závazkům, není na tom vůbec nic špatného.
Jenže pokud má takový člověk nějaké ty ‚vady na kráse‘, tedy něco jako nedostatečné příjmy, záznam v registrech dlužníků, exekuci, další dluhy a podobně, nejednou mu není uvěřeno a leckterý z poskytovatelů půjček ho odmítne. Raději už preventivně, protože si nechce pomyslně pálit prsty a riskovat, že se třeba už k půjčeným prostředkům nikdy nedostane.

Ovšem jak již zaznělo, ani v takové chvíli není ještě náš člověk v nesnázích definitivně ztracen. I kdyby všechny jiné možnosti selhaly, pořád jsou tu ještě přinejmenším nebankovní americké hypotéky. Tedy půjčky, jež jsou jako na míru dělané i pro takové lidi, kteří mají opravdu hodně velký problém, kterým vážně pšenka nekvete.
Tady totiž stačí dát do zástavy vhodnou nemovitost a vše ostatní, to, co by dotyčného v bance deklasovalo, se tu stává vlastně podružným. Díky oné zástavě nevadí ani nízké příjmy, ani drobné záznamy v registrech dlužníků, ba dokonce ani exekuce z mimobankovního sektoru, dluhy na sociálním či zdravotním pojištění a další stinné stránky. A vlastně ani opravdu závažný záznam v registrech nebo jiný vážný problém nemusí být problémem, protože si může takový žadatel vždy přivést i jakéhokoliv dospělého spolužadatele, jenž mu dokáže vylepšit reputaci. Jediné, co takové problémy ovlivňují, tu je výše úroků, za jakých je ona nebankovní hypotéka poskytována.peníze EU
A tak si může přijít na své každý, kdo má potřebu si půjčit. Stačí dát do zástavy nemovitost a požádat si o půjčku až ve výši sedmdesáti procent její odhadní ceny, stačí minimum byrokracie a vše je vyřízeno raz dva. Ke spokojenosti obou stran, pochopitelně.