Ano, je to skutečně tak. Hypotéka bez dokládání příjmů už opravdu neexistuje. Zůstal pouze tento oblíbený a rozšířený pojem. Jediný, kdo nežádá dokládání příjmů je lichvář (a to ještě kdo ví jestli). Nikdo přece nechce půjčovat peníze, aniž by měl jistotu, že se mu vrátí. Stejně tak finanční instituce poskytující úvěry a různé půjčky. Příjem tedy dokládáte vždy a s ním svoji schopnost splácet. Pokud pravidelný příjem doložit nemůžete, můžete využít služby spoludlužníka, tedy osoby, která se za vás zaručí svým příjmem. Podnikatele se může prokázat i nízkým daňovým přiznáním nebo vystavenými fakturami. V případě začínajícího podnikatele, může popsat také k jakému účelu poskytnuté peníze potřebuje. Je třeba doložit, že skutečně podniká nebo začíná podnikat a ne, že má pouze založenou živnost, kterou neprovozuje.

hypotéka bez doložení příjmů

Pokud si potřebujete půjčit větší obnos peněz na cokoliv, můžete využít americkou bankovní či nebankovní hypotéku. Zde se kromě příjmu prokazujete ještě vlastnictvím nemovitosti, kterou zastavujete oproti půjčeným penězům. V případě americké bankovní hypotéky můžete získat až devadesát procent hodnoty nemovitosti, v případě nebankovní americké hypotéky procent sedmdesát.

hypotéka

Po podání žádosti si vás instituce prověří v registrech dlužníků. Na rozdíl od bank, které mají velmi jemné síto při záznamech a mnoho lidí tak neprojde a úvěr nezíská, nebankovní instituce na základě záznamů v registrech vystaví smlouvu šitou na míru žadateli. Jediné plus je, pokud záznam nemáte nebo pouze malý, že můžete získat nižší úrokovou sazbu od cca tří procent. Běžná sazba se pohybuje v rozmezí sedm až deset procent., tedy o dost výš než u bankovních úvěrů. Americké hypotéky mohou být buď jako spotřebitelské úvěry nebo podnikatelské úvěry. Lze tedy využít peníze opravdu na cokoliv, i na start do nového podnikání.