Možná se vám to již také stalo, že třeba lahev zakutálená pod pedál brzdy způsobila dopravní nehodu. Stejně tak byste se měli vyhnout zranění, za která můžou nezajištěné předměty vymrštěné při nárazu. Známé jsou i případy, když řidič něco hledal a nevěnoval pozornost řízení. Jednoduše řečeno – jakmile předměty ve vašem automobilu začínají žít svým vlastním životem, jsou všichni členové posádky ohroženy.
holčičí růžový auto
A třebaže si myslíte, že tolik věcí v autě zase nemáte, je potřeba si uvědomit, že vše, co není nijak upevněné, vás ohrožuje. Koukněte se pod sedačky, pod koberečky, do různých zákoutí interiéru i do kapes na zadní straně předních sedadel. Jistě tam najdete plno věcí, které v autě vlastně vůbec nepotřebujete. Po důkladném úklidu a luxování si do auta vraťte jen to, co doopravdy potřebujete. Chybět by neměla lékárnička, hever, nářadí, baterka, rukavice, lano atd.

Pokud chcete vozit ještě další věci, měli byste si na ně pořídit speciální doplňky, kterých je široká nabídka a jsou velmi často prakticky a designově propracované. Dejte ale velký pozor, abyste je bezpečně upevnili, než do nich naskládáte své věci!
interiér vozu bmw

Některé praktické pomůcky do auta:

Ø  Pořadač na CD/DVD je asi nejčastější pomůcka pro rodiny s dětmi. Držák na sluneční clonu, kam se vejde jen 12 disků, nepřekáží a splní svůj účel.

Ø  Držák mobilního telefonu pomáhá díky svému povrchu k tomu, aby vám telefon za jízdy neputoval. Dbejte ale na to, aby se vám po čase neopotřeboval a tím neztratil svou účinnost.

Ø  Klipsy na brýle, karty nebo vizitky jsou vhodné pro bezpečné a přehledné uložení vašich věcí. Tuto pomůcku lze ovládat jen jednou rukou a tak manipulace s ní není vůbec složitá.

Ø  Nosič na deštníky by měl být vodotěsný, rychleschnoucí a skládací a jeho špičkou by se měla dát vypustit voda.

Ø  Tašky do štěrbin, jako jsou různá poddajná korýtka, jež pevně zapadnou mezi sedadlo a středový tunel, jsou výborné pro uložení mincí, klíčů nebo různých drobností.

Ø  Organizér na zadní stranu předních sedaček můžete využít pro uložení všemožných věcí. Především děti si do nich můžou naskládat různé hračky, svačinu, pití a další pro ně důležité věci na cestu.