Peníze dokážou zmírnit mnoho neštěstí. Ale nečekejte, že když jich budete mít dostatek, začne se vám dařit skvěle. Peníze jsou jen olej, kterým se promazávají kola, ale nejsou motor.
Peníze vás neochrání před nemocemi. Jediné, co s nimi můžete, zajistit si lepší lékařskou péči. Máte možnost kupovat si kvalitnější stravu, ale tuto možnost má celá bohatší polovina světa. Přesto bojuje s civilizačnímu nemocemi.
pokladnička na zámek
V životě nás trápí mnoho věcí – ztráta partnera, propuštění ze zaměstnání, nemoc. Řada problémů souvisí s penězi, jejich vyděláváním a utrácením. Možná patříte k lidem, kteří říkají: „Kdybych měl tolik a tolik, vyřešil bych to a to.“
Pokud žijete v přesvědčení, že peníze něco vyřeší, budete brzy vyvedeni z omylu. Jakmile začnete vnímat peníze jako řešení svých problémů, zjistíte, že vám přináší další problémy. Nakonec se stane problém z nich. 
Peníze vás neudělají silnější, oblíbenější, atraktivnější, zajímavější. Možná jen ve vaší hlavě nebo v hlavách jiných, ale ne skutečně. Nepřivedou k vám víc přátel, aspoň ne těch opravdových. Existuje spousta bohatých, obézních a nešťastných lidí bez přátel. Jiní vyhráli v loterii, zdědili majetek, koupili si krásný dům, ale ztratili přátele a cítili se hrozně. Jsou známé případy boháčů, kteří o všechno přišli a spáchali sebevraždu, protože neviděli smysl v životě bez bohatství.
hromada zlata
Špatně se můžeme cítit bez ohledu na to, jestli máme hodně nebo málo peněz, jestli jsme majetní nebo úplně bez prostředků. Jsou šťastní chudí a šťastní bohatí, nešťastní bohatí a nešťastní chudí. Peníze a štěstí nejsou totéž. Jak se říká, štěstí si za peníze nekoupíš.
Peníze vám nepřinesou trvalou duševní pohodu. Hledejte nejdřív lék na své problémy a pak způsob, jak tento lék financovat. Peníze lékem nejsou ani jím nebudou. Jsou jen placebo.
hromada mincí
Proto nečekejte od peněz zázraky a nehromaďte je v naději, že díky nim budete šťastni. Můžete si koupit cokoliv krásného a luxusního. Brzy poznáte, že do toho v továrně žádné štěstí nezabudovali. Možná se v té chvíli budete cítit úžasně, protože nakupování vyvolává skvělý pocit. Ten pocit ale nebude v tom, co jste si koupili. Byl už od začátku ve vás samotných.