Dříve se posílaly dopisy stejně jako balíky v papírovém obalu. Ne že bychom snad v těch dobách netoužili po nějaké alternativě, ale nic jiného prostě nebývalo k mání. Měli jsme tu kartonové krabice a balicí papír, a aby to drželo pohromadě, použila se nějaká ta lepicí páska nebo provázek na převázání. A bylo to.poštovní schránka
Možná si ještě pamatujete, jak se takové balíky pracně dávaly do kupy. Sehnaná kartonová krabice nejednou nebyla ideálních rozměrů, to, co se do ní vložilo, se tak mohlo hravě poškodit, a aby se tomuto riziku předešlo, muselo se použít něco, čím by se prázdný prostor uvnitř balíku vyplnil. Zpravidla zmačkané noviny. Když to bylo vyřešeno, muselo se to přebalit papírem, což sice průměrně manuálně zdatný člověk dokázal, ale zase až tak jednoduché to také nebylo, zalepilo se to izolepou nebo ovázalo provázkem a tradá na poštu.
Tenkrát to zkrátka jinak nešlo. Ale dnes už to jinak jde. A také by se na to mělo jít jinak. Přinejmenším proto, že čas jsou peníze a ne každý si může dovolit ztrácet tolik času, kolik bylo k vytvoření podobného balíku zapotřebí. Ovšem logicky i proto, že třeba onen zmíněný vycpávkový materiál také něco váží a musí se tudíž platit zbytečně vysoké poštovné i kvůli němu. A určitě i další nedostatky si jistě vybavíte.
A tak je dnes lepší vsadit třeba na plastové obálky. Protože ty jsou ve srovnání s právě popsanou metodou vlastně ideální.balík zásilek
Jak jenom snadno se do takovéto obálky její zamýšlený obsah vloží! Jak jenom se tato snadno uzavře! Jak jenom se hodí to, že tato přilne ke svému obsahu a není ji tak třeba vyplňovat nějakým balastem! Jak jenom je výhodné, že je tato díky zvolenému materiálu pevná a nepromokavá, takže spolehlivě chrání to uvnitř! A jak je skvělé to, že tato chrání svůj obsah i tím, že je zvenku bílá a uvnitř černá, takže nikdo během přepravy neuvidí, co se v této obálce tají!
Což jsou jenom některé z výhod těchto obálek. Na které by měli moderní lidé sázet.