Sukně patřičně zdůrazní dámské přednosti, rovněž pohodlně nahradí i předčí kalhoty i šaty. Sukně existují v mnoha podobách a variantách, můžeme si vybírat podle našeho vkusu a druhu události, minisukně, delší sukně i formální sukně.
dívka v sukni
Sukně by neměla chybět v žádném ženském šatníku. Leckterá decentní sukně poslouží do zaměstnání, etno sukně z nás udělá rozevlátou divošku, minisukně zvýší náš půvab, dlouhá slavnostní sukně z nás vykouzlí královnu plesu a užijeme ji i do divadla. A lehoučké sukně z tenkého a chladivého materiálu je téměř nutností. Každá žena by měla v sukni ukázat svoji ženskost v alespoň jedné krásné sukni.

Pro mnohé ženy je však nepřijatelné, aby nějaké sukně nosily, ať už je to psychickým, či kosmetickým problémem, nebo proto, že je sukně méně pohodlná než kalhoty.  Pokud se však podíváme do historie, sukně jsou od nepaměti částí ženského odívání a není to žádná náhoda, že i u některých národů muži nosí sukně, suknice či kilty. Pro muže mají však daleko menší význam, než pro ženy.

Důležitost sukně je pro ženu v symbolice kruhu
Důležitý je symbol kruhu, jenž sukně okolo ženy vytváří. Obtáčí se okolo žen jako ochranný kruh a chrání ženy před okolními, nežádoucími energiemi, které mohou ženám zdravotně uškodit. Chrání ženu před onemocněním reprodukčních orgánů, před neplodností, před některými ohrožujícími aspekty běžného života.  Má-li žena na sobě oblečenou sukni, je méně zranitelná než kdyby na sobě měla oblečené kalhoty, i když se to jeví naprosto opačně.
modré minišaty
Není-li však pro ženu z nějakého důvodu příjemné nosit sukně, je i tady jednoduché řečení. Zcela postačí, když si žena oblékne úzké kalhoty, legíny, či cokoliv vhodného a přes toto si sukni oblékne. Důležitý je prvek kruhu.

Je naprosto jedno, jestli je sukně oblečena klidně i přes tepláky, anebo na holé tělo, ale aby se stala součástí trvalého odívání co nejčastěji.