Vítr ve vlasech můžete zažít nejen v luxusním kabrioletu, ale i při jízdě na kole, alespoň tomu tak bylo do doby, než bylo nutné sednout na kolo pouze s helmou na hlavě. Ale na oblíbenosti v jízdě na kole toto bezpečnostní opatření neubralo na atraktivitě a oblíbenosti.

řetěz kola

Co nás kole vlastně baví?

Dojedete si na krátké vzdálenosti, kam potřebujete a kam se vám zrovna chce, neřešíte parkování, snadno ho odložíte do sklepa, kočárkárny či garáže, nemusíte na něj platit žádné pojištění, nepotřebuje benzín ani naftu. A navíc, jízda na kole prospívá vašemu zdraví, s rodinou či přáteli si na něm užijete navíc spoustu zábavy. Cyklistických stezek přibývá jak hub po dešti a vyjet si můžete prakticky v kteroukoliv roční dobu.

Nástupce klasického kola

Možná jste si ve svém okolí všimli něčeho, co je hodně podobné běžnému kolu, ovšem jen na první pohled. Evidentně se jednalo o elektrokolo .

Dá se předpokládat, že v oblibě předběhne časem kola klasická, jak jsme je znali do teď. Největším příznivcem elektrokol jsou lidé v předdůchodovém věku, ale své příznivce si našla i mezi mladší generací.

Jen pro představu, cena se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun českých. Využít ho můžete jako klasické kolo, v ruchu velkoměsta i na výlety do přírody ve svém okolí, dokáže zvládnout i lesní a horské cesty.
vítejte cyklisti

Obávat se nemusíte hmotnosti elektrokola, to je jen o pár kilogramů těžší než to běžné, na kterém musíte šlapat. Jediné, co musíte, dobíjet baterii. To, kam až si můžete na elektrole troufnout, je dáno jeho typem a výkonem baterie.

Nedá se ani říci, že byste takovou jízdou nedělali nic užitečného pro své zdraví. Naopak, posilujete svoje srdce a celý oběhový systém. A kdyby se vám přeci jen zastesklo po klasickém šlápnutí do pedálů, klidně tak můžete udělat.