Zná to či zažil to pravděpodobně každý z nás. Večer se usadíte pěkně do pohodlného křesla nebo na pohovku. A zapnete si televizi, abyste mohli sledovat, co se v naší zemi za posledních dvacet čtyři hodin událo a přihodilo. Skoro každý z nás očekává, že se dozví nové drby z naší společnosti. Bohužel ke zprávám patří také ty horší informace. A hlavně černá statistika z našich silnic, která v nás většinou vyvolává smutek, soucit nebo rozčarování nad lidskou blbostí.
hořící vrak
 Statistika
Jelikož každý den někdo zemře či se minimálně vážně zraní na silnici. Už nám to ani nepřijde jako něco výjimečného. Naopak stále čím dál více lidí ty to zprávy otravují nebo je ignorují. A to je špatně, neboť právě z nich si máme vzít ponaučení. Existují různé společnosti, snažící se zaměřovat na prevenci nehod. Ale když slyšíte ty čísla, a hlavně ty často hloupé příčiny, tak se vám chce brečet!
ohořelé auto
Mobil
Nyní se zaměříme na příčiny vážných nehod. Nejprve musíme pominout kvalitu našich silnic, se kterou nic nemůžeme. Dále se nabízí nezkušenost řidičů a možná únava. A v neposlední řadě se dostáváme k věcem, které nás jako řidiče rozptylují. Nespočet lidí zemřelo kvůli mobilu. Proč? Jednoduše si myslíme, že zvládneme řídit a koukat do mobilu. Ale opak je pravdou. Přišla Vám zpráva na mobil? Ať Vám píše kdokoliv, tak to počká! Volá Vám někdo? Nechte mobil v klidu vyzvánět. Tak jako tak jedete v autě a vše musí počkat! Chcete si změnit na Facebooku status, že právě jedete někam? Udělejte to až zastavíte. Zdá se to jako malichernost, ale stačí jedna setinka sekundy nepozornosti a může to být Vaše poslední. Nabádat Vás k vypnutí mobilu by bylo zbytečné. Všichni víme, jak je nebezpečné se rozptylovat od řízení, ale stejně to většina lidí určitým způsobem dělá. Takže? Jediná možnost je, si položit otázku. Stojí Vám ten risk za to?