1. prosince 2016 přišla společnost T-Mobile na český trh s opravdu zajímavou službou. Její přesný název zní „CHYTRÉ AUTO“. Co si pod tímto pojmem máme představit?

Ve skutečnosti se jedná se o krabičku malých rozměrů se SIM kartou, která se instaluje do tzv. OBD portu vozidla. A tato nenápadná krabička promění i starší vůz v chytré vozidlo. Vzhledem k dosavadnímu vývoji a období všeobecné digitalizace, sdílení a připojování, je tento produkt jedním z prvních kroků, které umožní propojení starších vozů s chytrým mobilním telefonem.

Komunikujte se svým vozem!

Přes mobilní síť se nástroj propojí s internetovou aplikací Motion, ve které pak uživatel uvidí vše, co je pro něho důležité. Bude vědět například o tom, co se s jeho vozidlem děje, v jakém stavu se jeho vůz momentálně nachází, kde bylo, nebo jaká je jeho aktuální poloha. Dostane rychlou informaci, pokud by do jeho zaparkovaného auta někdo naboural, někdo se ho pokusil ukrást, nebo by bylo například odtaženo. Uživatel dostane informace o stylu jízdu, jako je například i upozornění o překročení rychlosti, závadách např. momentálním stavu baterie i defektech. V neposlední řadě je možné exportovat knihu jízd, sledovat různé statistiky, nebo polohu automobilu sdílet.

Co udělá obzvláště radost je skutečně šikovná aplikace eParkomat, která vám v kombinaci s CHYTRÝM AUTEM pomůže s parkováním ve všech větších městech v ČR. V aplikaci uvidíte volná místa na ulicích, ale i v komerčních typech parkovišť. A rovnou v ní i zaplatíte a necháte si ohlídat čas platnosti. Je to opravdu doporučená výbava pro každou cestu do města.

Budoucnost nabídne ještě víc!

A to není zdaleka vše, protože již v blízké budoucnosti se počítá s dalším moderním vývojem. Později by měla přijít aktualizace produktu, se kterou by se měl ukazovat např. stav paliva, SOS v případě nehody, nebo Wi-Fi. Zajímavé koncepty budoucnosti se již vymýšlely, a to v rámci T-Mobile hackathonu, který se uskutečnil první prosincový víkend loňského roku.
 

Jednoduchá instalace i příznivá cena!

Samotná instalace zařízení je velmi jednoduchá a pro běžného uživatele opravu nenáročná. Pro instalaci totiž stačí, abyste jej vložili do OBD portu, potom je třeba stáhnout ve svém chytrém telefonu aplikaci Motion a tu podle jednoduchých, ale přesných pokynů nainstalovat. Umístění OBD konektoru se dá najít na oficiálních stránkách společnosti T-Mobile.
Tato zajímavá novinka od společnosti T-Mobile stojí v nabídce „TWIST Chytré auto“ a předplatným na jeden rok standardně 3499,– Kč. V nabídce „T-Mobile Chytré auto“ s tarifem za 75,– Kč měsíčně a závazkem na dva roky, jej můžete pořídit za cenu 2599,– Kč. Těchto nabídek mohou samozřejmě využít zákazníci všech operátorů.
Tak co říkáte, uděláte ze svého vozu také „CHYTRÉ AUTO?“