Jaké mají vůbec potíže s prostatou příznaky?

Obvykle si muži uvědomí, že je s jejich prostatou něco v nepořádku, když jim začnou obtíže při močení. Muži se zvětšenou prostatou mají nutkání často chodit na záchod, kdy nucení k močení je opravdu velmi silné, a to až tak, že nezřídka dochází k úniku moči. Obtížně se jim také močí, často si musí k vymočení sednout. Proud moči je i přes velké nutkání slabý a pomalý. Při močení může být i přítomná bolest, a to i mimo močení, především bolesti v podbřišku. Může se objevit i úplná zástava močení.

Pokud se u vás tyto příznaky objeví, vždy je dobré, aby vás vyšetřil praktický lékař nebo ještě lépe urolog. Tyto příznaky totiž zdaleka nemusí znamenat pouze zvětšenou prostatu, ale jsou to příznaky typické i pro jiné onemocnění močového ústrojí. Proto pro správnou diagnózu potřebujete vědět závěr lékaře, aby zvolil tu správnou léčbu.

doktor

Při potížích s prostatou si můžete pomoci i sami. Na našem území existují bylinky, které prokazatelně zlepšují stav mužům s onemocněním prostaty. Bylinky byste měli ale brát spíše jako doplněk k léčbě, kterou vám stanoví lékař. Rozhodně bez jeho vědomí nevysazujte předepsané léky a nezačněte se léčit sami pouze bylinkami.

Jaké bylinky vám mohou na prostatu pomoci? Mezi takové řadíme kopřivu, přesličku, kotvičník, serenu plazivou nebo lichořeřišnici.

kopřivy

Bylinky můžete konzumovat ve formě čajů. Takové čaje seženete v lékárně. Buď jsou z jednoho druhu bylinek, nebo se jedná o speciální urologické směsi určené přímo pro pacienty s těmito obtížemi. Možná je také forma tinktury, tedy kapek, které budete užívat. Případně bylinky sušené v prášku, které se polykají nejčastěji ve formě kapslí. Výhodou je, že v kapslích je možný vyšší účinný koncentrát bylinek než v jiných formách. Při léčbě prostaty bylinky budou tedy vhodným doplňkem pro vaši aktuální léčbu.