Pokud rádi vaříte, neobejdete se bez koření. A ke koření patří kořenky, ve kterých si koření uchová svoji jedinečnou vůni. Dnes v obchodech nabízejí velké množství koření, ze kterých si každá kuchařka nebo kuchař vybere podle svého gusta. Kořenky odjakživa byly nejenom praktické, ale byly zároveň dekorací v kuchyni.
stojan na kořenky
Kořenky si vybíráme podle toho, v jakém stylu máme kuchyň a samozřejmě i podle vlastního vkusu a jak jsme praktičtí, kam kořenky umístníme.

Měli bychom mít na paměti, že kořenky s kořením by měly být:

·         na suchém místě
·         ve stínu nebo polostínu, ne na přímém slunci
·         měly by být velmi těsné uzavřené
·         jednou za 3 měsíce kořenky pořádně vymít, vysušit a zkontrolovat kvalitu koření

Je mnoho druhů kořenek a bude záležet jen na vás, jaké si vyberete. Vybíráte si je též i podle stylu vaší kuchyně.
Máme pro vás několik typů, které by vám mohly usnadnit váš výběr.
        –  Moderní skleněné kořenky kombinované s nerezem
–          tyto kořenky se hodí do moderního designu kuchyně, působí velmi čistě a svým moderním zajímavým tvarem se dají umístit  do závěsných nerezových systémů, které se dají využít i na jiné kuchyňské pomůcky. Manipulace s nimi je velmi jednoduchá a velmi jednoduše se udržují.
 
        –  Keramické nebo porcelánové kořenky  – od našich babiček
–          pokud máte dřevěnou kuchyň a dokážete do ni pořídit dřevěnou poličku na keramické nebo porcelánové kořenky. Tyto krásné kořenky s nápisy a různým krásným dekorem vám budou připomínat nostalgickou krásu kuchyně vašich maminek a babiček. Tento typ kořenek – to jsou umělecká díla starých mistrů. Pokud jste je po prarodičích nezdědili, podívejte se například do malých obchůdků se starožitnictvím.
 
        –  Originální, vytvořené z různých skleniček s víčky
–          když využijete například skleničky od oliv nebo od hořčice, můžete je označit etiketami s nápisy koření. Pokud máte doma šikovného řemeslníka, který vám k nim vyrobí krásnou dřevěnou poličku a umístíte ji tak, aby kořenky byly po ruce – budete mít praktický a originální doplňek.
 
        –  Keramické kořenky
–          pokud si zakoupíte keramické kořenky z keramické dílny, pamatujte, že to jsou malá umělecká díla. Máte možnost si keramické kořenky vybrat jak v různých tvarech, dekorech, tak i barvách. Nabídka na internetu i v kamenných obchodech je velká. Vybírejte nejenom originalitu, ale především kvalitu.
 polička na kořenky
Vaření ve vaši kuchyni s praktickými a krásnými kořenkami, plných voňavého koření, vás bude bavit.