Říká se, že pokud na dortu chybí ona pomyslná třešnička, tak nikdy nebude dost dokonalý. A může se v celku jednat o úplnou zdánlivě zanedbatelnou drobnost, která k té dokonalosti schází. Pokud jde například o bazén, pak tou třešničkou na dortu může být třeba bazénový teploměr.

teploměr

No jen si vezměte, kolik dá práce si takový bazén pořídit, a především ho zprovoznit tak, aby vám dobře sloužil. V tom nejjednodušším případě vám postačí, koupíte-li si nafukovací nádrž, kterou lze v dnešní době sehnat i za velice příznivou cenu, ovšem toužíte-li po tom si dobře zaplavat, pak vám nezbyde než se pustit do budování objemného a prostorného bazénu, který je zahloubený do země. O to větší z něj budete mít následně požitek.

Nicméně i v tom nejsnadnějším případě, kdy si pořídíte nafukovací nádrž, budete muset vyvinout nějaké úsilí. Na vybraném místě je potřeba odstranit travní drn, vysypat plochu pískem a nakrýt geotextilíí a až poté tam můžete nádrž usadit a nafouknout. Ovšem napuštěním vody ještě zdaleka nic nekončí. O vodu je potřeba řádně pečovat a tato činnost vás bude provázet po celou koupací sezónu. Takže si budete muset pořídit nezbytnou filtrační jednotku, krycí plachtu, plovák, pořádnou zásobu bazénové chemie, bez které se rozhodně neobejdete, testery, dnové síťky, a ještě mnohé další vybavení a denně se starat o to, abyste nic zásadního neopomněli.

kachnička

Maličkost, která potěší
Takže vybavit svou nádrž bazénovým teploměrem je vlastně maličkost, která je tak snadná jako lusknutí prsty. Ovšem i přesto, že se jedná o zdánlivý detail, bude vám takový teploměr v mnoha ohledech dobře sloužit. Minimálně budete vždycky přesně vědět, jaká je teplota vody ve vaší nádrži, a tak se vám nestane, že byste se při koupání třásli zimou. A bude-li teplota dlouhodobě nízká, možná se nakonec vybavíte praktickou solární plachtou. A máte-li doma děti, tak si rozhodně vyberte teploměr, který bude vybaven plovákem v podobě veselého zvířátka, to je rozhodně potěší.