Nikdy v historii lidstva nebylo pro lidi jednodušší navazovat kontakty než dnes. Nejedná se však o standardní komunikaci z očí do očí, ale přes internet, nejčastěji pak pomocí sociálních sítí. Ty jsou dnes hned po vyhledávačích asi nejnavštěvovanějšími stránkami na internetu a denně je využívají stovky milionů lidí na celém světě. Sociální sítě jsou tedy takřka všude. Využívají se jak k tvorbě a utužování osobních kontaktů, tak i těch pracovních. Do první kategorie rozhodně patří nejznámější sociální síť na světě, Facebook. Asi nejpopulárnějším zástupcem pracovních sociálních sítí je pak Linkendl.

šest mobil§

Široké možnosti

Sociální sítě nabízejí svým uživatelům opravdu široké možnosti. V naprosté většině případů jsou bezplatné, alespoň tedy pokud nechcete s jejich pomocí zviditelnit svou firmu nebo své služby. Za reklamu se totiž platí. Ovšem i zadarmo mají co nabídnout. Jak už bylo řečeno výše, můžete s jejich pomocí komunikovat s lidmi klidně z druhé strany světa, ale také i se svými sousedy. Samozřejmostí je také sdílení různých názorů a zážitků, a to jak písemnou formou, tak i ve formě obrázku nebo jako video. Během relativně krátkého času můžete na sociálních sítích najít celou řadu zajímavých přátel, se kterými se většinou nikdy nepotkáte, ale klidně s nimi můžete rozebírat co vás zrovna trápí nebo zjišťovat pracovní možnosti.
klávesnice pod mobilem

Negativa

Sociální sítě nemají pouze pozitiva, ale i mnoho stinných stránek. Tou asi nejpalčivější je možnost vzniku závislosti. Mnoho lidí se nedokáže od svých virtuálních přátel odtrhnout a často kvůli tomu zanedbávají i své povinnosti. Nesporným negativem je rovněž možnost stalkingu, tedy sledování. Čím více si nabíráte na sociálních sítí přátel, které ve skutečně neznáte, tím větší máte pravděpodobnost, že se mezi nimi ukrývá stalker, který vás může obtěžovat velice nepříjemnými způsoby.