Ženy většinou říkají, že to mají v životě těžší nežli muži. Určitě mají v mnohém pravdu.Ale nejméně v jedné věci jsou přeci jen muži docela znevýhodněni. Jsou to boty. Kroutíte nevěřícně hlavou? Muž je v podstatě nucen stále mít nohy v pevné a uzavřené obuvi. (Pokud není na dovolené). Zvláště, jedná-li se o nějakou společenskou událost.
o   Žena může volit mezi lodičkou a páskovou botou na podpatku.
·        Muž musí mít společenskou obuv, za kterou rozhodně páskové boty považovány být nemohou.
společenské boty
Proto trpí mnohem častěji jedním velice nepříjemným problémem. Pocení nohou a s ním spojený nepříjemný odér. Jak se s tímto problémem vypořádat? Než si vůbec boty obujete, zkuste použít speciální pudr na nohy. Určitě se následky zmírní. Pudr totiž obsahuje přírodní mastek Talcum a jedlou sodu. Tyto dvě přísady snižují pocení nohou.

Zachraňte, co se dá

Jestliže už máte obuv mírně kontaminovanou, nemusíte ji hned měnit za novou. Stačí do bot na noc nasypat obyčejný kypřící prášek. Pokud k němu přidáte i hřebíček nebo nové koření, výsledek bude ještě znatelnější. Chodidla, na kterých je neuvěřitelných dvě stě padesát tisíc potních žláz, je nutné denně mýt antibakteriálním mýdlem. To platí zejména v plesových sezónách. Důležité je udržovat obuv v čistotě. Což znamená vyčistit a nechat pořádně uschnout.
·        Jestliže je nebudete udržovat, bakterie budou natolik nadšené, že se budou radostně množit.
boty k obleku

Na botách se nemá šetřit

Už při koupi nových bot by měl muž myslet na to, kolik času v nich bude trávit. Proto by měl volit ty, které jsou vyrobeny z prodyšného přírodního materiálu. I přesto, že jsou určitě finančně náročnější. A pokud chce mít muž naprostou jistotu, že pro sebe i své okolí udělal maximum, měl by používat deodorant na nohy a vonný antibakteriální sprej do obuvi. I zde se lépe hodí ty, které jsou na přírodní bázi.