Každý, kdo bydlí v patrovém domě, vlastní schodiště. Jak jinak by se také mezi jednotlivými patry pohyboval, že? Málokoho ale napadne, že i zde existuje hned několik typů, mezi kterými lze volit. Od běžných, kombinovaných, točitých, vnitřních či venkovních přes dřevěné, kovové či skleněné. Společnost K.M.K. DESIGN všechny tyto typy dokáže zhotovit na míru, takže tato nutnost nejenže nezabírá více místa, než je skutečně potřeba, ale navíc působí velmi stylově. A to je velmi příjemný bonus každé moderní domácnosti.
schéma jednotlivých stupínků
Velmi oblíbenou volbou poslední doby je samonosné neboli vynášené schodiště, jehož název již sám napovídá, že se jedná o takový typ, který nese svou vlastní váhu pomocí speciální konstrukce. Velkou výhodou tohoto druhu je především přizpůsobivost – snadno se vleze do jakéhokoliv prostoru. Další je variabilita různých materiálů, jimiž se dají řešit nášlapy. Nejčastější volbou stále zůstává dřevěný masiv. Zde se nejčastěji jedná o dub nebo buk, protože tyto jsou velmi pevné a odolné, ale už není problémem použít ani exotické dřeviny. Pouze měkkým dřevinám bychom se při výběru měli vyhnout, přece jen se časem velmi snadno opotřebí. Dalšími vhodnými materiály jsou například mramor, umělý kámen, sklo, plech nebo nerez. Spojovací prvky jsou pak většinou z odolné nerezové oceli, která se pro potřeby různě upravuje.
Samonosné schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-samonosnanabízí širokou škálu designů, které se dokonale přizpůsobí vkusu klienta. Ten si pak vybere ten, který mu bude nejvíce vyhovovat a na základě popisu se stanoví předběžná cenová nabídka. Pokud vyhovuje, zaměří si firma dané prostory, navrhnou praktické úpravy a po schválení klientem se vytvoří upřesněná cena. Pokud je vše v pořádku, již nic nebrání podpisu smlouvy a započetí výroby. Výroba i s montáží http://www.supra-dalekohledy.cz/montaze0/paralakticke/ se pohybuje v časovém rozmezí 6-8 týdnů.
venkovní schodiště
Cenové rozpětí je velmi těžké určit, neboť je zde široká škála proměnných: materiály, rozměry, konstrukce, náročnost. Většinou se ceny pohybují od 60 000 Kč, což je určitě přijatelná částka.