Kolébka je nejenom důležitým prvkem designu dětského pokoje, případně ložnice nebo společné místností, která musí zapadnout do interiéru, ale hlavně je to místo, které se stane nejdůležitějším nábytkem vašeho dítěte, které v ní bude vyrůstat. Proto je důležité správně vybrat, aby se v ní vaše miminko cítilo co nejlépe. Kolébka se totiž podílí i na správním vývoji dítěte, jeho páteře a pohybového aparátu.
dřevěná kolébka
·         Z jakého materiálu by měla kolébka být?
Nejvděčnějším a také nejvíce tradičním materiálem pro výrobu dětské postýlky je dřevo. V ideálním případě by mělo jít o dřevo tvrdé, které se neštípe, neodírá, a nejsou na něm žádné chemické úpravy ani nebezpečné laky, jelikož jak je známo, děti všechno olizují a koušou.

Většinou jsou kolébky z dubového nebo bukového dřeva, avšak můžete sehnat i smrkové, měkké, nebo borovicové. Všechny zmíněné druhy dřeva splňují výše uvedené požadavky.

Co musejí postýlky mít?
–          Certifikát o zdravotní nezávadnosti
–          Pokud má postýlka kolečka, musí být opatřena mechanismem, který kolečka zablokuje, čímž se kolébka zabrzdí, a to kvůli bezpečnosti
–          Bezpečná vzdálenost mezi svislými příčkami na ohrádce postýlky
–          Snímatelní či polohovatelná bočnice kolébky

Dřevo, ze kterého bude kolébka vyrobena, by mělo být hladké, nemělo by mít žádné ostré hrany, jelikož by se o ně mohlo miminko zranit. Kdysi se vyráběly postýlky ze železa, ale ty byly pro svou nevhodnost staženy z výroby. Také se dají koupit postýlky z dřevotřísky, ty jsou však měkké.
postýlka s hračkami
·         Postýlky pro cestování
Cestovní postýlky, jsou skvělým řešením, pokud se svým miminkem cestujete na delší dobu z domova. Dítě by si na tuto postýlku mělo zvykat a ideálně v ní spát občas i doma, aby si na ni zvyklo a v cizím prostředí se alespoň v této kolébce cítilo v bezpečí.

Tato postýlka musí být stabilní, ale také pohodlná. Navíc musíte dbát na to, že matrace v této postýlce je méně kvalitní než ta, kterou má v kolébce doma, proto není tato kolébka vhodná dlouhodobě. Nicméně na pár dní na dovolené nebo na chalupě dítěti postačí. Pokud ale cestujete často, rozhodně byste měli investovat do vhodnější matrace.