Jestliže vám nestačí peníze ať už z jakéhokoliv důvodu, tak je na čase si najít brigádu. Brigáda je totiž nejčastější formou přivýdělku. Samozřejmě, že byste mohli jít do práce, ale pokud již jednu práci na hlavní pracovní poměr máte, tak si musíte najít brigádu.
Brigádu si můžete najít buď na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o provedení činnosti. Je pouze na vás a na zaměstnavateli, jak se domluvíte a jakou smlouvu zvolíte. U dohody o provedení činnosti si však můžete vydělat méně.
Když už jsme se podívali na smlouvy, tak se nyní zaměříme na to, jakou práci a jaký obor a činnost asi můžete vyhledávat nebo jaké jsou nejčastěji nabídky na internetu.
papírové dolary
 
Úklid
Hodně zaměstnanců hledá někoho na odpolední a večerní brigády, kdy po skončení pracovní doby se vy pustíte do úklidu pracovních prostorů. Dost často se jedná o úklid kanceláří.
Pokud nechcete uklízet kanceláře, tak se můžete zaregistrovat na internetu na různé portály, které využívají lidé, kteří hledají spolehlivé uklízečky.
 rovnání kravaty
Obsluha zmrzlinového stroje
Tato práce se týká hlavně jarního a letního období. Nejčastěji budete sedět u stroje a točit zmrzlinu. Práce není nijak náročná, ale je zaměřená hlavně na komunikaci s lidmi. Měli byste tedy mít příjemné vystupování.
 
Doplňování zboží
Můžete pracovat ve dne i v noci. Zboží do regálů se totiž ve velkých obchodech doplňuje neustále. Občas může být práce náročná, protože se neustále ohýbáte do spodních regálů nebo naopak se natahujete do těch horních. Poté musíte nosit určité zboží, což také může být namáhavé.
 
Hlídání dětí
V této činnosti se častěji uplatňují dívky a ženy. Můžete si tedy na internetu dát inzerát, že pohlídáte dítě. Případně existují stránky, na kterých se můžete zaregistrovat a potom čekat, zda vám nějaký rodič napíše. Práce je náročná podle toho, jak je náročné dítě, které budete hlídat. Musíte mít samozřejmě kladný vztah k dětem a být časově flexibilní.