Značka Casio se řadí k nejznámějším a nejpopulárnějším výrobcům elektroniky a náramkových hodinek. Distributor sází na poměr kvality za dobrou cenu a z toho důvodu jsou také tyto modely jedny z nejprodávanějších na světě. Precizní výroba, použitý materiál skeletu, náramku a strojku, sportovní a zároveň elegantní, reprezentativní vzhled a funkcionalita – to jsou atributy, na něž sází společnost Casio již od prvopočátku.
g-shock ga-110rg-1a.jpg
S touto značkou jsou spojeny vůbec první náramkové hodinky s digitálním strojkem na světě, který zobrazoval aktuální datum, digitální modus byl v oblibě zejména v 80. letech minulého století. Mnozí pamětníci si jistě vybaví dobu, kdy světem hýbala Rubikova kostka, a kdo neměl digitálky na ruce, ten jako by nebyl. Japonská kvalita se v té době na československý trh dostávala převážně pod rukou a v běžných obchodech takové hodinky nebyly k mání, šlo přece o kapitalistického konkurenta?

Digitálky anebo analog

Digitální technologie poněkud ustoupila do pozadí v 90. letech, lidé se číslicového ukazatele již nabažili a moderní byly pouze analogové modely. Digitálky nepoužívali ani sportovci, ovšem odvětví sportu bylo právě tím prvním, které se zasloužilo o jakýsi comeback, ressurection (vzkříšení) číslicové technologie. Populární jsou dnes především kombinace analogového ciferníku a digitálního drobného ukazatele.
casio g-shock.jpg

G-Shock

Jedním z prvních technických zázraků a firemních tahounů byla produktová řada G-Shock. Šlo o velmi lehkou, ovšem zároveň kompaktní a nesmírně odolnou konstrukci. Hodinky se nepoškodily ani při pádu z desetimetrové výšky na vrstvu holého betonu. Odolnost vůči mechanickému poškození, vrypům a působení magnetického pole způsobila enormní zájem ze strany zákazníků a výrobce tento oblíbený produkt nestačil dodávat na trh. Popularita značky Casio se rozšířila především zásluhou G-Shock a v současné době k nim přibyl další smělý konkurent – Edifice.

Edifice

Představují mimořádně příznivý poměr cena/výkon, již za cenu mírně přesahující dva tisíce korun pořídíte špičkový výrobek, který vás může provázet i několik desítek let. Jejich univerzalita je výjimečná, lze jimi vyzdobit zápěstí svalnatého chlapa v kajaku na divoké řece , hubeného studenta v přednáškovém sálu Karlovy univerzity, stejně tak jako bankovního úředníka v košili a kravatě na klientské přepážce.