Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky. Žije zde okolo 4 miliónů obyvatel. Je považováno za druhé nejlidnatější město Karibiku. Je velmi kulturním centrem celé země.
Založeno bylo v roce 1496 a název dostalo po svatém Dominiku. Bylo ale zničeno hurikánem a následně přestěhováno na západní břeh. Historické jádro se dostalo na seznam dědictví UNESCO. Rozhodně v historickém jádru můžete nalézt různé stavby jako je například katedrála, univerzita, velké množství paláců apod.
historické staré město
Město mělo opravdu velké množství správců. Ať už se jednalo o Francii nebo Španělsko. Později ale Haiti obsadila Dominikánskou republiku, ale ta se na Haiti osamostatnila a tím se stalo Santo Domingo hlavním městem.
Město se považuje za dopravní uzel celé země. Má dvě letiště, přístav a kromě městské dopravy také metro.
Ne nadarmo se říká, že se jedná o metropoli Karibiku. Považuje se za nejzelenější v celé oblasti.
kostel ze santo domingo
Pokud máte rádi každodenní ruch nebo naopak raději posedíte někde v kavárně nebo baru, pak jste na správném místě. Santo Domingo vám může nabídnout opravdu všechno, na co si jen vzpomenete.
Čtvrť zvaná Zona colonial je považována za ten nejvýchoznější bod. Můžete se jen tak procházet uličkami nebo se usadit někde v kavárně a vychutnat si skvělou chuť té nejlepší kávy.
palác v santo domingu
Jestliže byste měli možnost prohlídky města, určitě ji neváhejte využít. Můžete se dozvědět totiž mnoho zajímavých informací, které vás určitě velmi překvapí.
Za návštěvu rozhodně stojí i Plaza de la Cultura. Jedná se o velký park, který v sobě ukrývá několik muzeí. Rozhodně bude každý ve svém živlu.
Pokud ale nepatříte mezi ty, kteří se zajímají o historii nebo kulturu, pak i pro vás je tu řešení. Co takhle vyzkoušet dominikánské pláže? Jsou opravdu skvělým místem nejen pro odreagování.
Pokud tedy ještě nemáte na letní prázdniny nic v plánu, pak rozhodně Santo Domingo navštivte. Stojí to za to.