Erektilní dysfunkce je stav, kdy se snažíte dosáhnout nebo udržet si erekci při exuální aktivitě, nicméně, neúspěšně. Toto onemocnění mlže také doprovázet snížené libido nebo celkově snížená chuť na sex. Pokud takové příznaky pociťujete, je dobré navštívit lékaře, který vám diagnostikuje problém, a taky může odhalit to, co za ním stojí. Problémy s erekcí může způsobovat mnoho příčin. Psychické problémy, jiná onemocnění, medikace nebo náš životní styl. Na některé příčiny se teď spolu podíváme.

Diabetes mellitus

Diabetes neboli cukrovka, je častým důvodem erektilní dysfunkce. Cévy, které zásobují váš penis krví, mohou mít poškozenou strukturu díky vysoké hladině glukózy, která se během cukrovky vyskytuje. Tím se sníží průtok krve do penisu a erekce není možná.

diabetes

Chronické onemocnění srdce

Další velmi častou příčinou jsou chronické onemocnění srdce. Může to být vysoký kra, ateroskleróza nebo nadměrná hadina cholesterolu. To všechno může způsobovat zúžení tepen a opět nedostatečné zásobení penisu krví.

Hormonová nerovnováha

Za erektilní dysfunkcí mohou stát také vaše hormon, především testosteron, což je hlavní mužský hormon, který ovlivňuje sexuální život i plodnost. Pokud budete mít nedostatek testosteronu, může to vést k problémům s dosažením erekce.

léky

Léky

Užívání některých léků může způsobovat jako vedlejší účinek potíže s erekcí. Mezi tyto léky se řadí některá ze skupiny antidepresiv, chemoterapeutik, léků na krevní tlak, případně některých dalších. V takovém případě si s lékařem pohovořte o možných alternativách.

Stres

Ano, i stres vám může způsobit erektilní dysfunkci, nebo alespoň významně ovlivní vaši erekci. Pokud jste pod stresem, může pro vás být náročné erekce dosáhnout anebo se z vašeho života na nějakou dobu vytratí chuť a touha po sexu. Řešením je snažit se odstranit stres z vašeho života.