Hlavně maminky a babičky, ale i ostatní budoucí příbuzní a kamarádi, mají v oblibě nakupovat čerstvému miminku hračky, oblečení a různé více či méně potřebné roztomilé věcičky. Vždyť to bude potřebovat! Při této krásné činnosti ovšem nikdy nesmíme zapomínat na hodně důležitou věc. Že výrobky pro miminka a malé děti vždy nakupujeme v ověřených specializovaných obchodech https://www.chytraliska.cz/, které nabízí zboží kvalitní a zdravotně nezávadné!

potřeby pro mimčo

A co vlastně potřebuje takové právě narozené miminko mít doma již připraveno? Co nějakou dobu počká? A bez čeho se může ono i my obejít a sbírku věciček a finanční náklady tím nemusíme navyšovat? Není jednoduché se v tom vyznat, každá dobrá rada je drahá! Ale klid, přinášíme pár tipů zadarmo. Jistě vám pomohou se v této „krásné problematice“ orientovat!

Co by mělo miminko mít doma nachystáno

– bezpečnou postýlku s kvalitní matrací, kočárek a autosedačku (v té už musí jet domů), je potřeba myslet na to, že dítě rychle (praktičtí jsou ti pomocníci, co „rostou“ s ním)

– zásobu oblečení, hlavně na takové to „běžné“ pohodlné nošení doma (dupačky, „bodýčka“, pyžamka), není potřeba mít hodně těch nejmenších velikostí (roste hodně rychle), výběr je potřeba přizpůsobit aktuálnímu ročnímu období

– zásobu plen (těch není nikdy dost, ze začátku potřebuje asi 8 kousků denně), i když bude používat „jednorázovky“ je dobré přidat do výbavy i pár klasických bavlněných (dobře sají a při péči o miminko jsou praktické)

– dětskou „miminkovskou“ kosmetiku (přípravky do koupele, olejíčky, pudry, krémy), vaničku, osušky

– lahve a dudlíky

Vždy se hodí přidat i nějaké věci pro maminky (kosmetiku pro maminky po porodu a kojící maminky). S novorozencem nebudou mít na nakupování čas!

mimčo v košíku

Co není tak nutné (mít může ale nemusí)

– přebalovací pult – klidně postačí přebalovací podložka (nezabere moc místa, je podstatně levnější)

– „rozkošné“ (a drahé) malé oblečky na jedno použití (vyfocení)

– nebesa a kapsáře na postýlku, různé kolotoče a podobné „kreativity“ nad postýlku (novorozenec je ještě nevnímá a je na ně tedy dost času)

– příliš mnoho plyšáků (pro malá miminka jsou vhodnější hračky omyvatelné, bez chloupků)