Všechny počítačové hry, podle našeho názoru mají své klady a zápory. Sami si ale nevzpomínáme na podobnou situaci v herním průmyslu, která se stala letos v dubnu. Po provalení škodlivého vlivu administrátorů téhle internetové hry na malé děti po celém světě. Jistě jste to taky postřehli a od té doby máte ještě smíšenější pocity z her obecně nežli dříve.

telefon

            Abychom řekli pravdu asi všechny lidi na této planetě to výrazně asi ovlivnilo. Ale, co jsi budeme nalhávat, trh živící herní průmysl je čím dál více hladovější po nových titulech všech herních žánrů a běžnému konzumentovi herní zábavy, nestačí prostě už jen skákající Mario sbírající malinkaté mince, vyhýbajíc se vymyšleným a graficky nepříliš zdařilým potvorám snažícím se, co nejrychleji ukončit vaši hru.

            Nasycenost herního trhu je prostě, tak obrovská, že herní konzumenti začínají odmítat klasické hry, stojící prakticky na stejném principu, který je většinou dán samotným herním žánrem a mnohdy požadují něco extravagantního, co v životě ještě ani náznakem neviděli, a ani nikdy nezkusili. Proto vám v tomhle článku chceme dát pár tipů, jak se zachovat v případě podezření, že někdo z vašeho okolí je pod jejím silným vlivem.

linka

Tipy:

Ø  Upozorněte ho na závadnost hry – Po zjištění, že člověk začíná trávit velké množství svého volného času u těchto her, zkuste mu zdvořile vysvětlit závadnost hry.
 
Ø  Kontaktujte linku bezpečí –  Pokud pozorujete na někom, že plní bezhlavě úkoly těchto nesmyslných her, jako třeba skok pod vlak, ihned zavolejte tísňovou linku.
 
Ø  Po propadnutí hře poraďte se s lékařem – Zároveň zkontaktujte nejbližšího specialistu na duševní zdraví a poraďte se s ním o situaci.
 
Ø  Zalarmujte Policii – Dalším bodem, který musíte splnit bezpodmínečně je podání trestního oznámení na Policii. To je nesmírně důležité pro vypátrání pachatele.
 
Takové hry se na první pohled velice těžko poznávají, ale pokud uvidíte, že vaše ratolest hraje někdy takovou nebezpečnou online hru, tak jednejte, možná ještě stihnete zachránit život některému dítěti z vašeho okolí.