Ženská sexualita je o mnoho flexibilnější než je ta mužská. Podle průzkumů bylo zjištěno, že ženy na sexualitě nelpí tolik jako muži a umějí se přizpůsobit, na rozdíl od mužů. Tento výzkum se týkal více než deseti tisíců žen a mužů a rozhovory s těmito respondenty potvrdily, že proměny mezi vnímáním vlastní sexuality jsou progresivní, a že je ženy mění častěji než muži.
lesbický polibek
Jaké byly otázky?

–          Zda respondenty někdy přitahovalo totéž pohlaví
–          Zda někdy byly přitahovány člověkem nehledě na jeho pohlaví
–          Zda někdy políbily člověka stejného pohlaví
–          Zda se s věkem jejich sexualita měnila
–          Zda došlo k sexu s osobou stejného pohlaví

Jak byly otázky koncipovány ohledně sexuality pro ženy?

Otázky se kladly ženám, které měly v polovině devadesátých let asi šestnáct let, a někdy koncem prvního desetiletí jim bylo mezi šestadvaceti a devětadvaceti lety.

Psycholog, který rozhovory s respondenty vedl, se ptal, zda se ve třech obdobích svého života, tedy okolo šestnácti let věku, okolo dvaadvacátého roku, a okolo sedmadvacátého roku, cítili tito respondenti jako různě sexuálně orientovaní. Ptali se tedy, zda se cítili být zcela heterosexuální, nebo hlavně heterosexuální, nebo bisexuální či většinově homosexuální nebo zcela homosexuální.
demonstrace gayů
Ženy jsou častěji bisexuálkami

Tato studie ukázala, že ženy mají třikrát větší pravděpodobnost, že budou přitahovány jak ženami, tak i muži. Avšak také se ukázalo, že ženy, které mají okolo jejich sedmadvacátého roku první dítě, jsou častěji přitahovány i ženami, než jsou ženy, které ve svých sedmadvaceti letech děti nemají.

Ženy, které děti nemají, naproti tomu častěji tvrdí, že jsou stoprocentně heterosexuální. Navíc ženy, které mají vyšší vzdělání, jsou častěji ochotny k experimentování ale i k sexu s ženami. Naopak ženy, které jsou atraktivní (stereotypně) jsou častěji heterosexuální.